PS5 Fiyat Türkiye ithalatçı mı yoksa Sony Euraisa Garanti mi Almalı ?

Dev Japon Markası ve Playstation markasının sahibi SONY geçtiğimiz günlerde yeni PS5 Oyun konsolunu tüm dünyaya youtube üzerinden canlı olarak tanıttı.

Yeni çıkan Sony oyun konsolunun özellikleri ve yeni gelecek olan ps5 oyunlarının tanıtıldığı etkinlikte fiyat ve çıkış tarihi hakkında kesin bir açıklama yapılmadı.

PS5 çıkış tarihi 2020 yılı sonunda olacağı etkinlikten çok daha önce belirtilmiş ve bunun üzerine farklı bir açıklama yapılmamıştı fakat bir çok online satış sitesinde yaklaşık satış fiyatları tahmini olarak belirlenmiş ve ön siparişler açılmış durumda.

Dünya genelinde elektronik ürün piyasasında aynı cihazda her zaman var olan bir fiyat savaşı vardır, bunlar; Distribütör garantili cihaz ( Resmi Sony Türkiye Eurasia ) ve İthalatçı garantili cihaz ( gray market ) olup aynı ürünü piyasada satan aslında iki rakiptir.

Türkiye Sony Eurasia garantili PS5 konsol fiyatı ise eğer tahminimiz doğru olursa yaklaşık 7000 Tl civarına satılacaktır, bu fiyat ithalatçı garantili cihazda ise tahmini olarak 6000 ile 6500 tl civarı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir