İkinci el PS5 Konsol Fiyat

Bu konu için aslında çok erken değil mi ? Olsun biz hemen bu konu ile ilegili düşüncelerimizi belirtelim. PS4 ilk çıktığında neredeyse piyasada yok satıyordu ve bu durum PS4 Oyun sayısı marketlerde çeşit olarak toplayacak olsanız sadece 5-6 kadardı.

Durum böyle iken bile PS4 Konsol ilk çıkış tarihinden itibaren 3-4 hafta içinde ikinci ele düşmeye başladı.

Peki neden ? bu nasıl oluyor ? aslında cevap çok basit , PS4 sahiplerinin beklentilerini karşılamıyor olması. X bir cihazı SAtından alan her tüketici memnun olmak zorunda değil bu günümüzde her bir ürün için geçerli, ister pet şişe su olsun ister İphone 11 Pro olsun, satın aldığımız bir üründen memnun kalmak zorunda değiliz.

Durum böyle olunca kimi kullanıcılar piyasada hali hazırda yeni ve değerli ken konsollarını elden çıkartıyorlar. Sonuç olarak; ikinci el PS5 Konsol fiyatlarının ne zaman belli olacağını anlamış oluyoruz. 2020 yılının sonunda çıkacak olan konsol (örnek tahmini fiyat) 5000 Tl den çıktığını varsayarsak ( bizim tahminimiz PS5 Konsol Türkiye Fiyatı ; 900 Dolar civarı bir fiyattan gelecek )ikinci el PS5 yüzde 25-30 değer kaybı ile 4000 Tl civarı olacaktır.

İkinci el PS5 haberlerimiz ve konsol piyasaya çıktığında piyasa değerlendirme yazılarımız devam edecek.

Sizce fiyat ne olacak ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir