İkinci El PS4 ile PS5 Takas Fiyatı Ne Kadar Olacak

PS5 Konsol Türkiye satış fiyatı yaklaşık 5000 TL olacak ( tamamen tahmini fiyattır ) olan yeni Sony playstation 5 ile PS4 takası birçok kullanıcı tarafından hızlı bir şekilde yapılacaktır.

Burada çok önemli bir kaç kriter var;

1- PS4 konsolu olan yanında birde PS5 konsol almayacaktır, PS5 alacak kullanıcıların çoğunun elinde zaten PS4 olduğunu biliyoruz aslında konsol update olacak diyebiliriz.

2- Bu durumda ilk olarak yapılacak olan PS4 konsolu hızlı bir şekilde satmak olacağından, piyasada dükkanlara ve mağazalara ciddi şekilde PS4 arzı olacak,

3- Piyada biriken ikinci el PS4 lerden dolayı fiyatlar hızla düşecek, şu an mağazalar ikinci el tek kollu standart PS4 konsolları 700-900 aralığında almakta,

4- Bu fiyat PS5 konsol çıkışı sonrasında çok ciddi ikinci el ps4 patlaması olacağından 400-500 TL ye kadar düşecektir.

Sonuç : PS5 konsol çıkmandan hemen önce PS4 konsollarınızı belkide 1-2 ay öncesinden satarsanız en azından fiyat düşüşünden etkilenmeyeceksiniz.

Peki hemen ilk çıktığında PS5 almak yerine beklemeli miyim sorusunu soralım 🙂 – ne kadar çok beklersek PS4 ikinci el fiyatları o kadar düşecektir , fakat 450-500 TL nin altına da çok inmeyecektir ama bekleme sonrası PS5 konsol fiyatlarınında piyasada sabit hale geleceğini belirtelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir