Destiny 2’den üzücü haber

Destiny 2 ile ilgili bir çok yeni bilgi paylaşılmaya başladı. Haberler arasında etkileyici detaylar bulunsa da konsol oyuncularını üzecek ve hayal kırıklığına uğratacak bir detay da haberler arasında yer aldı.

Yapımcılar konsollarda oyunun 4k / 30 fps ye kilitleneceğini onayladılar. Hatta PS4 Pro ve Xbox Scorpio‘da bile bu detay değişmeyecekmiş. Yani hem günümüz konsollarında hem de ilerleyen zamanlarda göreceğimiz Xbox Scorpio ve PS4 Pro modellerinde bile oyun 4k/30 FPS de sabit kalacak.

Peki neden 4k ve 30 fps?

Bungie neden böyle bir karar aldığını IGN‘e açıkladı ve şunları söyledi.

IGN: Neden böyle bir karara vardınız. 4k/30 FPS ye oyunu sabitleyeceğinizi söylediniz. Konsol sınırlarını zorlamak istemiyormuşsunuz gibi bir hareket oldu ve bu kararı neden verdiniz?

Luke: PS4 Pro gibi konsollar fazlasıyla güçlü durumdalar. Ama yine de bizim oyunumuzu 60FPS de çalıştıracak güce sahip değiller. Oyunumuzda bulunan güçlü fizikler ve oyuncu çarpışmaları, online yapı ve bunun gibi şeyleri konsollar kaldıracak kadar güçlü durumda değiller.

IGN: Evet, mantıklı.

Luke: Konsollar yeterince at gücüne sahip değiller.

PS4 Pro’da yeterince hatta fazlasıyla GPU gücü var. Bu yüzden de 4k yı destekliyoruz. Ancak sorun CPU tarafında. Oyunumuzda fazlasıyla yapay zeka öğeleri mevcut. Canavarlar araçlar ve çevrede yapay zekayla ilgili çok ayrıntı var. Bu da Destiny büyüsünün bir parçası tabii ki de. Bu ayrıntılar da fazlasıyla donanım gücü istiyor.

Oyunun fanlarına bu sebepler yeterli gelmemiş olacak ki pek memnun kaldıklarını söyleyemeyiz. Firmaya tepkiler devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir